header
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

16. Kostka Emocji [do pobrania]

Kostka emocji

Dla wszystkich osób pracujących z grupami przygotowaliśmy bardzo ciekawy prosty gadżet: Kostka Emocji. Zapraszamy do pobrania.

 

Zasada działania gadżetu jest prosta: pobieramy – wycinamy – sklejamy. Następnie każdy z członków naszej grupy rzuca kostką i dokańcza zdanie i teraz w zależności od tego jaki cel chcemy osiągnąć inne będzie zdanie do dokończenia.

 

Nasz prosty gadżet możemy użyć do:

– podsumowywania zajęć, spotkań, szkoleń, lekcji itp. (dokańczamy zdanie: Czułem/czułam tą emocję gdy…, Elementem naszych zajęć, który wywołał tę emocję był…)

– rozwiązywanie konfliktów i budowania relacji (Czuje się tak, gdy…,)

– rozmowa o emocjach (Taką emocję wywołuje u mnie…)

 

Pobierz pdf do wycięcia i sklejenia

 

Pobierz w formie prezentacji losującej

(trzeba zezwolić na makra)

 

Jeśli macie swoje pomysły na tego typu proste gadżety do pracy z grupami w stylu zrób-to-sam, to zapraszamy do podzielenia się w komentarzach.

 

 • Podręcznik - Jak Uczyć SkutecznościWięcej o tym, jak realizować angażującą edukację znajdziesz w tym podręczniku:
  Jak Uczyć Skuteczności

  ZOBACZ PODRĘCZNIK

 

 

 

38 odpowiedzi do artykułu “16. Kostka Emocji [do pobrania]

 1. Karolina

  Często stosuję kostkę do różnych zabaw, a do rozmów o emocjach czy podsumowaniu zajęć jest niezastąpiona.

 2. Diana

  Super gadżet. Rozmowa o emocjach w grupie przy jej użyciu może okazać się naprawdę fajną przygodą dla dzieci.

 3. Beata

  Bardzo często zaczynam zajęcia z uczniami wykorzystując kostkę emocji. To dobry i sprawdzony sposób na rozpoznanie emocji i nastrojów z jakimi uczniowie przyszli do szkoły. Uczniowie bardzo to lubią i chętnie opowiadają dlaczego wybrały właśnie taką minkę.

 4. Iwona

  Korzystałam z podobnej pomocy, ale w innej formie. W pracy z dziećmi sprawdzała się fantastycznie. Z kostki skorzystam na pewno, coś nowego zawsze dobrze działa na dzieciaki i na mnie.

 5. AlaL

  Taka „Kostka emocji” to fajny pomysł na różne zajęcia, zwłaszcza na zajęcia z wychowawcą. Do tej pory dzieci przedstawiały swoje emocje, wykonując rysunki lub tworząc „Książeczki własnych emocji”. W tym roku szkolnym wykorzystam do nauki wyrażania przez uczniów emocji, rozmowy o emocjach właśnie „Kostkę emocji”.

 6. Dorota

  Kostka emocji to fajny gadżet do pracy z dziećmi. Może pomóc im nauczyć się rozpoznawania emocji w oparciu o mimike.

 7. Kasia

  Super pomysł do wykorzystania w czasie zajęć. Uczy wyrażania emocji i ich nazywania. Dzieciom trudno opisywać swoje emocje. Na pewno skorzystam.

 8. Kamila

  Kostka emocji pomaga dzieciom wszechstronnie poznawać emocje, takie jak: radość, smutek, złość, strach, wstyd, zdziwienie.
  Za pomocą kostki emocji możemy: ćwiczyć z dziećmi słownictwo związane z emocjami, pomagać w łączeniu przyczyny z odczuwaniem emocji, rozpoczynać rozmowę na temat nastroju dziecka, rozwijać umiejętność werbalnego i niewerbalnego wyrażania emocji.

 9. Danka

  Kostka emocji jest bardzo dobrym środkiem dydaktycznym w klasach młodszych. Mobilizuje, angażuje do pracy. 

 10. Ewa

  Bardzo cieszę się,że trafiłam na ten kurs i w wakacyjny czas zapoznałam się z bardzo ciekawą tematyką dotyczącą pracy z grupą. Struktura kursu przypadła mi do gustu (krótko, zwięźle i na temat). Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystam w pracy z grupą 5 i 6-latków. Kostka emocji to super pomysł, który spodoba się dzieciom. Pozdrawiam

 11. Aneta

  Jestem bardzo zadowolona z całego kursu. Po wakacjach wykorzystam wszystko, czego się nauczyłam do pracy z dziećmi w świetlicy szkolnej. Pomysły na zainteresowanie uczniów zabawą jest tu bardzo wiele, tymbardziej, ze w świetlicy przebywają dzieci w różnym wieku i o wielu różnych zainteresowaniach. Kostka emocji jest wspaniałym pomysłem na to by dowiedzieć się co dzieciom się podoba, co mozna zmienić, co najbardziej cieszy.

 12. Jola

  Bardzo mi się podoba struktura tego kursu . Lekcje co dwa dwa dni, podsumowanie tematu, który w danym dniu jest omawiany. Kostka emocji to świetna propozycja do zajęć i zabaw aczkolwiek lepsza by była z trwałego materiału. Zapewne można kupić taką. Cieszę się, że na taki kurs trafiłam.

 13. Małgorzata

  Do tej pory korzystałam z planszy emocji wiszącej w gabinecie. Dzieciom na pewno bardziej przypadnie do gustu kostka. Super pomysł. Dziękuję!

 14. Dorota

  Kostka emocji to dobry sposób, aby nie tylko zakończyć zajęcia, ale głównie uczyć dzieci wyrażania swoich emocji. Uczniowie nie tylko wskazują buźkę, ale także uzasadniają, komentują, wyrażają opinię… Świetne narzędzie do wykorzystania w różnych momentach lekcji. Chętnie skorzystam

 15. Katarzyna

  Wspaniały pomysł, także do pracy z młodzieżą, czasami trudno rozmawiać z nimi o ich emocjach , a kostka jest idealną pomocą.

 16. Aga

  Kosta emocji jest super wstępem do zainicjowania kolejnych zadań. Pomaga określić nastrój grupy, lub poszczególnych jednostek. Super pomoc, polecam

 17. Beata

  Kostkę emocji stosuję dzięki Wam. Ułatwia ona młodszym dzieciom określenia swoich emocji (łatwiej pokazać niż powiedzieć). Jak zwykle proste rozwiązanie jest najlepsze.

 18. Anna

  Bardzo dobry i fajny pomysł z kostką. Szybkie i łatwe do wykonania i zastosowania. Polecam też termomertr uczuć – każdy może określić na ile coś go interesuje, na ile jest zaangażowany itp.

 19. Małgorzata

  Dotej pory wykorzystywałam planszę przedstawiającą twarze z róznymi emocjami. Dziecko wybierało tę, która była najbliższa nastrojowi w danej chwili. Kostka daje również inne mozliwości do wykorzystania w pracy z uczniem. Fajny pomysł.

 20. Elżbieta

  Chętnie korzystam z nowych pomocy dydaktycznych, bo uczniowie lubią nowości. Do tej pory wykorzystywałam Domek uczuć, który wisi w klasie i uczniowie podchodząc do planszy określali, gdzie znajdują się w Domku uczyć. Kostka jest ciekawszą pomocą, ponieważ można nią manipulować, poobracać i wybrać minkę, która pasuje do nastroju. Na pewno kostka zyska uznanie moich pierwszaków. Dziękuję.

 21. Ania

  Jak dla mnie super gadżet – korzystam z niego takiego wykonanego samodzielnie. z dziećmi najmłodszymi czasemi stosuje też przywitanie humorzaste – mam 2-3 bużki wyrażające podstawowe emocje radość, smutek strach(lub złość) dzieci mówią dzieńdobry lub cześć odzwierciedlając buźkę którą podnoszę do góry. Zastrzeżeniem jest że zawsze kończę przywitanie radosną bużką do której dzieci dołaczają śmiech "hahaha dzieńdobry!!! "
  a na początku omawiamy kto jaki ma nastrój i jak można na niego zaradzić gdy nie jest najlepszy.

 22. Anna

  Uważam, że Kostka Emocji to super sprawa! Na pewno można ją wszechstronnie zastosować. Wszytko to kwestia naszej pomysłowości.

 23. Aneta

  Świetna sprawa! Kostak do wykorzystania na wiele sposobów- pomaga otworzyć się tym, którzy o uczuciach to niechętnie, do okazania stanu zadowolenia po lekcji itd. Uczniowie samodzielnie chcieli sami z siebie wykonać dla siebie kostkę i dopytywali czy mogą z nią na inne zajęcia. Na pewno przypomina im komórkowe buźki, więc jest im bliska.

 24. Małgośka

  Kostka emocji to świetny pomysł do pracy z grupą. Na pewno mi się przyda w pracy dziękuję.

 25. Beata, Joanna

  Uważam, że kostka emocje jest świetna i będę wykorzystywała ją na godzinach z wychowawcą.

 26. Barbara

  Kostka emocji jest bardzo przydatna do wstępnych ćwiczeń przed wykonaniem n.p.''Książeczki uczuć''.Celem jest uczenie nazywania swoich uczuć i uczuć innych osób,uczenie dzielenia się swoimi uczuciami z innymi,rozpoznawanie uczuć i mówienie o nich.Możemy też przy okazji takich zajęć mówić o sytuacjach,w których przeszkadza dzieciom czyjeś zachowanie,mówić o uczuciach i umieć je nazywać.Oprócz kostki uczuć ważne jest też odgrywanie scenek z wykorzystaniem codziennych sytuacji(pozytywnych i negatywnych).Kostka emocji jest ulubionym przez dzieci środkiem dydaktycznym.

 27. Elżbieta

  Ja w pszedszkolu posiadam taką kostę emocji. Jest to bardzo fajny sposób na wyrażanie przez dzieci w danym dniu swoich emocji. Każde dziecko po przyjściu do przedszkola, wyraża swój nastrój pokazując odpowiednią minkę. Bardzo dorze kostka sprawdza się wśród dzieci nieśmiałych.

   

   

 28. Joanna

  Bardzo fajna kostka do pracy z grupą i nie tylko. Można ją wykorzystać na wiele sposób. Przyda się do zaqjęć o emocjach.

 29. Beata

  Kostka Emocji to rewelacyjny pomysł! Moi mali pacjenci uwielbiają takie nowości 🙂 Niektórzy z nich z pewnością sami będą chcieli przygotować swoją Kostkę i zabrać ją do domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *